ЯН ПАЛАХ - «ФАКЕЛ №1»


52 роки тому молодий студент філософії виходить на центральну площу Праги і обливається горючою сумішшю. Легка іскра - і вогонь Ідеї спалахнув її відданим апологетом.

Ян Палах підпалив себе на знак протесту проти вторгнення військ Варшавського договору до Чехословаччини 1968 року. Двадцятирічний студент помер від опіків через три дні. Поховання Палаха перетворилося на масову антикомуністичну демонстрацію.

"У зв'язку з тим, що наші народи знаходяться в стані безнадійності і летаргії, ми вирішили висловити свій протест і пробудити суспільство в такий спосіб - наша група складається з добровольців, які заради виконання наших цілей готові вчинити акт самоспалення. Мені дісталась честь витягнути жереб з номером один, завдяки чому я отримав право написати ці рядки і стати першим факелом", - пише Палах у передсмертному листі.

Його акція протесту надихнула на самогубство через самоспалення і двох інших чехів – Яна Заїця та Евжена Плочека. Пізніше подібні дії люди вчинили в інших комуністичних країнах.

Ян дав чистий імпульс - і запалив серця. Кожен акт непокори слугує фундаментом для наступного.

Ян Палах - Присутній!


Переглядів: 126 Субота, 16 січня 2021 17:34


+38(098)913-79-52
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.