30 листопада - смерть Корнеліу Зеля Кодряну


30 листопада за таємним наказом короля було убито Залізного Капітанула, апостола волі й духу Корнеліу Зеля Кодряну.

«Нас не цікавило, чекає на нас тріумф, чи розгром, чи смерть. Наша мета була іншою: крокувати в єдності. Просування вперед єдиним фронтом, спираючись на Божу допомогу і справедливість румунських людей, не думаючи, яка доля нас чекає - стати переможцями або померти, - буде благословенне і принесе свій плід для нашого народу. Ми команда Смерті, яка переможе або помре».

Гнізда Легіону Архангела Михаїла керувалися шістьма суровими законами: законом дисципліни, законом праці, законом мовчання, законом освіти, законом взаємодопомоги, законом честі. Це був націоналістичний рух, який поставив собі за мету витвореня нового типу особистості, створення та утвердження в нації нового самоусвідомлення. Абсолютна віра, релігійний та націоналістичний містицизм народили безкомпромісний культ.

Кодряну вселяв у ворогів панічний страх. Влада здійснила жорстоке вбивство Капітанула і тридцяти його соратників таємно, останки залила кислотою та забетонувала. Однак розправи не уникнула.

Дух помсти витав над Румунією. 21 вересня 1939 р. легіонери застрелили прем'єр-міністра Арманда Келінеску. У той же день вони захопили радіо і оголосили на всю країну: «Ми виконали свій священний обов'язок. Ми стратили ката. Капітанул відомщений». Починається справжнє полювання за Каролем II і його міністрами, з яких мало хто уникнув справдливої відплати.

Кодряну вирізнявся з-поміж інших націоналістичних лідерів минулого століття. Його мужність, чистота ідеалів, героїзм та невідступність створили унікальний метафізично-національний феномен. Сьогодні в Румунії його постать піднесена до лику святих, як і в націоналістичних середовищах по всьому світу.

"Хто боїться смерті - не отримає воскресіння".

Ідеї Кодряну воскресають у нас!


Переглядів: 195 Понеділок, 30 листопада 2020 14:25


+38(098)913-79-52
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.