Прорив Дивізії "Галичина" з котла


Значних втрат зазнали 29-ий і 31-ий полки дивізії, які стримували більшовицькі атаки на південному сході від Ясенова і Сасова. Почалися важкі бої за вихід із Бродівського котла.

Зрозумівши, що протистояти радянським переважаючим силам немає сенсу, залишки 13-го корпусу почали відчайдушні зусилля, щоб вирватись з оточення. Командування Вермахту, в свою чергу, спробувало танковим ударом ззовні прорвати кільце і визволити оточених.

Рештки німецьких військ пробивались між Княжим і Ясенівцями, йдучи назустріч легким танкам 8 танкової дивізії німців. 21 липня завдяки танковій атаці вдалося встановити невеликий прохід, через який вирвалось з оточення 3400 солдатів, у т.ч. понад 400 дивізійників, а до вечора 22 липня вийшло ще кілька тисяч солдат 13 корпусу, у тому числі понад 2,5 тис. вояків дивізії «Галичина».

Усього в результаті боїв під Бродами загинуло і пропало безвісті більше 29 тисяч солдат і офіцерів німецької армії, у тому числі 7 тис. вояків дивізії «Галичина» (понад 70% вояцтва).

Незважаючи на поразку, вояки дивізії «Галичина» мужньо боролися зі значно переважаючим в силі ворогом. Хлопці воювали за свою честь, за свою правду, за свою Україну.


Переглядів: 361 Неділя, 19 липня 2020 20:16


+38(098)913-79-52
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.