Михайло Дуда ("Громенко")


7 липня 1950 р. у бою з опергрупою МГБ біля села Танява Болехівського р-ну Станіславської обл. загинув Михайло Дуда ("Громенко")

В ніч 30-31 травня 1950 року кур`єрська група в складі чотирьох бійців десантувалась в Карпатах в околиці села Танява біля Болехова. Парашут Громенка зачепився за дерево і завис. Він був змушений ножем порізати шнурки, а тоді упав на землю і зламав ногу. Побратими його віднайшли, але вимушені були на руках нести до пункту зв’язку. Вирішено було його залишити у безпечному місці у лісі, під опікою одного бійця та місцевого станичного. З часом імовірно хтось з місцевого населення переказав до МҐБ про двох парашутистів у лісі. Під час облави Громенко і його охоронець Пас загинули в бою з переважаючими силами супротивника.

Михайло Дуда ("Громенко") - один із перших організаторів УПА, військовий інструктор, командир сотні "Ударники-2", з якою провів вдалий рейд із Закерзоння в Баварію в запеклих боях через Чехословаччину. Посмертно відзначений Золотим Хрестом бойової заслуги.


Переглядів: 317 Вівторок, 14 липня 2020 22:11


+38(098)913-79-52
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.