Роман Шухевич – Головнокомандувач Української Повстанської Армії


30 червня 1907 року народився Роман Шухевич – Головнокомандувач Української Повстанської Армії.

З юних років Шухевич вів активне громадське і політичне життя. В шкільному віці вступає в "Пласт", де йому дається така характеристика: «Найліпший з гуртка. Честолюбивий. Войовничий. Енергійний». У 1925 році став членом Української Військової Організації, а після створення ОУН став бойовим референтом в організації.

Серед гучних справ, організованих Романом Шухевичем, убивство у 1933 році радянського консула у Львові на відплату за організований в Україні Голодомор. Приймав активну участь в розбудові Карпатської України в 1939 році на Закарпатті. У квітні 1941 року очолив військовий відділ дружини українських націоналістів (ДУН), один з куренів якого за співучість німці назвали «Нахтігаль» («Соловей»). Батальйон «Нахтігаль», яким керував Роман Шухевич, забезпечив проголошення у червні 1941 року у Львові самостійної Української держави. В складі підрозділу бере участь в бойовий діях по звільненню України від радянських окупантів. З 1943 року бере активну участь в розбудові Української Повстанської Армії та стає її Головним Командиром. Загинув в 1950 році під час бою з московським окупантами.

Роман Шухевич – одна з найвидатніших постатей національно-визвольного руху 30-50-х років, символ героїчної боротьби за незалежність та свободу України. На традиціях цієї боротьби виросло не одне покоління борців за Українську Державність.


Переглядів: 435 Вівторок, 30 червня 2020 14:34


+38(098)913-79-52
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.